Facebook
Instagram
Youtube
LinkedIn
STAREZ – SPORT, a.s.

Naše sportoviště

MAPA SPORTOVIŠŤ SEZNAM SPORTOVIŠŤ

Spravujeme 18 brněnských sportovišť

Od jara do zimy, uvnitř i venku. Staráme se o to, aby Brňané měli přístup ke sportu po celý rok bez ohledu na počasí. Svůj oblíbený pohyb si díky nám v Brně může najít a vyzkoušet opravdu každý.
Prohlédněte si kompletní nabídku našich sportovišť a naplánujte si jejich návštěvu. Za pozornost stojí všechna. Nejen ve vaší blízkosti ale i na opačném konci města.  

Letní koupaliště Riviéra

Riviéra je charakteristická kaskádou říčních bazénů různé hloubky, které doplňují rozsáhlé odpočinkové plochy plné zeleně. Jedná se o největší brněnské koupaliště s celkovou délkou 390 m, tobogánem, skluzavkou a řadou dalších vodních atrakcí. Pro sportovní vyžití návštěvníků je k dispozici 6 kurtů na beach volejbal. Nechybí ani široká nabídka občerstvení. Celý areál koupaliště přijala naše společnost do majetku v roce 2006. Od té doby se snažíme areál kontinuálně modernizovat a občanům města připravovat něco nového. Jako tradičně, tak i letos jsou v nabídce animační programy.

PŘEJÍT NA WEB

Městský plavecký stadion Lužánky

Krytý plavecký stadion Lužánky s padesátimetrovými závodními drahami a dalším zázemím slouží Brňanům již přes 30 let. Společnost STAREZ – SPORT spravuje plavecký stadion od roku 2010 a krok za krokem realizuje rekonstrukci celého areálu. Postupně byla opravena střecha, bazén získal lepší podobu díky novým oknům a šatnám. Od té doby proběhla mimo jiné kompletní výměna vstupního systému, byla dokončena rekonstrukce šaten a sociálního zařízení, upravilo se zázemí pro dětské návštěvníky, rekonstrukcí prošel i relaxační bazén. Od roku 2019 funguje v Lužánkách zcela nové wellness a v roce 2021 byla zahájena výstavba zbrusu nové „pětadvacítky“ a výukového bazénu.

PŘEJÍT NA WEB

Aquapark Kohoutovice

Kohoutovický aquapark je jedinou stavbou svého druhu v Brně. Provoz byl zahájen 14. dubna 2010 a předán do správy společnosti STAREZ – SPORT.
Vodní ráj na Chalabalově ulici nabízí rekreační bazén s divokou řekou, vířivku, dvě sauny, posilovnu a zejména 25m plavecký bazén se šesti drahami. Nechybí dlouhý tobogán a střešní bazén. Aquapark Kohoutovice láká především rodiny s dětmi, ale neslouží jen veřejnosti – stal se oblíbeným zázemím i pro řadu škol a sportovních oddílů. 

PŘEJÍT NA WEB

Malý fotbal za Lužánkami

Hrací plocha hřiště pro malou kopanou o rozměrech 48×28 metrů je připravena jak pro veřejnost, tak pro zájemce z řad sportovních oddílů a škol. Celkový rozměr koberce s umělou trávou je 56×34 metrů. Díky umělému osvětlení je možné si hřiště pronajmout i ve večerních hodinách. Zázemí v podobě šaten s uzamykatelnými skříňkami a sociální zařízení najdou zájemci v přilehlé budově. Hřiště je nutné si dopředu rezervovat, kontakty a další informace naleznete na webu.

PŘEJÍT NA WEB

Bruslení za Lužánkami

Po demolici celého objektu bývalého slavného zimního stadionu za Lužánkami vzniklo v roce 2009 na tomto místě nové kluziště. Krátce poté bylo svěřeno do správy společnosti STAREZ – SPORT.
Zázemí kluziště nabízí návštěvníkům nejen stánek s občerstvením, šatny, uzamykatelné skříňky a toalety, ale také ošetřovnu a brusírnu bruslí. V roce 2012 jsme služby na kluzišti rozšířili o půjčovnu bruslí, která je u veřejnosti velmi populární.

PŘEJÍT NA WEB

Lázeňské a relaxační centrum Rašínova

První zmínky o lázních na Rašínově se objevují už kolem roku 1890. Lázeňské a relaxační centrum Rašínova nabízí služby, které jako celek působí na tělo blahodárnými účinky. Návštěvníci centra zde najdou bazén, vířivku, wellness zónu a solárium, které se nachází v přízemí celého komplexu. Na toto relaxační centrum navazuje posilovna umístěná v prvním patře. Ve druhém a třetím patře je pak k dispozici centrum rehabilitační.

PŘEJÍT NA WEB

Krytý plavecký bazén Ponávka

Krytý plavecký bazén Ponávka je svými dispozicemi vhodný pro kondiční plavání jednotlivců i organizovaných skupin. Bazén je 25 m dlouhý, rozdělený do 3 drah a pravidelně zde probíhá výuka plavání dětí, lekce plavání pro seniory nebo aqua aerobic. K bazénu náleží parní sauna, oddělené zázemí šaten pro ženy a muže. Pokud jste po plavání unaveni, v patře budovy můžete ve všední dny zrelaxovat a dopřát ze široké nabídky masáží.

PŘEJÍT NA WEB

Aréna Vodova

Aréna Vodova jsou dvě multifunkční sportovní haly sloužíčí primárně míčovým sportům, jako je basketbal, volejbal, házená a futsal. Velká hala umožňuje konání sportovních akcí na nejvyšší úrovni, její prostory lze také využít pro pořádání koncertů, kulturních a společenských akcí. Malá hala přímo navazuje na halu velkou a je využívána ke sportovním i mimosportovním účelům. V brzké době by se měla v těsné blízkosti vybudovat třetí, tréninková hala.

PŘEJÍT NA WEB

Fotbalové centrum Brno

Areál Fotbalového centra Brno je ideálním místem k fotbalovým tréninkům během podzimních, zimních a jarních měsíců, kdy se nedá trénovat na přírodní trávě. Pro sportovce jsou připravena dvě standardní venkovní hřiště s umělým povrchem a osvětlením, přičemž kvalitou koberce s umělou trávou nemá hlavní hřiště v celém kraji konkurenci, jedno menší hřiště v nafukovací hale a budova se zázemím. Areál se nachází v Brněnských Ivanovicích.

PŘEJÍT NA WEB

Jasenka rekreační středisko Zubří

Rekreační středisko Jasenka se nachází v samotném srdci Vysočiny, v klidné oblasti na okraji lesa v obci Zubří, v těsné blízkosti Nového Města na Moravě. Ubytovací zařízení prošlo rozsáhlou rekonstrukcí v letech 2020 a 2021 a nabízí příjemné prostředí poskytující ideální příležitost k uspořádání školy v přírodě, firemního teambuildingu nebo pro individuální rekreaci. Rekreační středisko umožňuje ubytování v samostatně stojících chatkách nebo pokojích hlavní budovy s maximální kapacitou 98 lůžek. Dále v areálu naleznete přírodní rybníček se skluzavkou, pískoviště, hřiště na beachvolejbal nebo víceúčelové hřiště.

PŘEJÍT NA WEB

Sportovní areál za Anthroposem

Sportovní areál za Anthroposem v současné době nabízí pouze pronájem travnatého prostranství zasazeného do krásné přírody. Jde o místo vhodné pro pořádání různých eventů, jako jsou např. sportovní akce, festivaly nebo firemní teambuilding. V roce 2023 by se naplno měla rozběhnout realizace multifunkčního areálu přístupného široké veřejnosti, ve kterém se bude nacházet množství hřišť na malý fotbal, beach volejbal, lezecká stěna, in line stezka a řada dalších sportovišť.

PŘEJÍT NA WEB